سرآمد انتخاب هوشمندانه

هزینه مصرف لبنیات یک هفته خانواده ۴ نفره + جدول

مصرف لبنیات برای هر انسانی، لازم و ضروری است و اکنون برای خرید هر یک از محصولات لبنی، باید مبلغ بالایی، هزینه کرد. شیر، ماست، پنیر و کره، از جمله لبنیاتی هستند که مصرف آن برای سلامت بدن پیشنهاد می شود.

هزینه مصرف لبنیات یک هفته خانواده ۴ نفره + جدول

مصرف لبنیات برای هر انسانی، لازم و ضروری است و اکنون برای خرید هر یک از محصولات لبنی، باید مبلغ بالایی، هزینه کرد. شیر، ماست، پنیر و کره، از جمله لبنیاتی هستند که مصرف آن برای سلامت بدن پیشنهاد می شود.

به گزارش سرانه، در این گزارش، سعی کرده ایم تا هزینه مصرف مواد لبنی را برای یک خانواده ۴ نفره برای شما تهیه کنیم. هر عدد شیر در بازار، مبلغ ۳۶ هزار و ۹۵۰ تومان قیمت دارد که هر خانواده ۴ نفره در طول هفته ۲ عدد شیر، مصرف می کند که به عبارتی مبلغ ۷۹ هزار و ۹۰۰ تومان می شود.

ماست

دوغ

کره

در ادامه گزارش، جدولی را برایتان آماده کرده ایم که می توانید هزینه مصرف یک هفته لبنیات را برای یک خانواده ۴ نفره مشاهده کنید.

 

        نام محصول

   قیمت به تومان

    شیر ۲ عدد

۷۹.۹۰۰

  ماست یک سطل

۱۷۶.۰۰۰

    پنیر ۳۵۰ گرم

۷۹.۰۰۰

کره ۵۰ گرمی ۴ عدد

۱۲۸.۰۰۰

دوغ یک و نیم لیتری

۵۸.۰۰۰

 

جمع کل موارد بالا برای یک هفته خانوار، مبلغ ۵۲۰ هزار تومان می شود که برای یک ماه چیزی حدود ۲ میلیون تومان باید هزینه شود. این مواد غذایی نه لاکچری محسوب می شود و نه آنکه می توان از خوردن آنها صرف نظر کرد. برای یک کارمند که حقوق وزارت کار دریافت می کند، هزینه ۲ میلیون تومانی برای مواد مصرفی مورد نیاز، سنگین به نظر می رسد.

ارسال نظر